ммм - македонска музичка мрежа

 • По Северина, познат и вториот судија во Х Фактор!

 • ВИДЕО: Емотивна приказна за бродот што тоне на Тамара Тодевска

 • Симона Попоска најавува нова песна на македонски јазик

 • Зоран Џорлев и Беџо издаваат албум со евергрини

 • Браво за Елена, успеа да влезе во финалето на ТЛЗП!

 • Х Фактор: Втора сезона ќе има, подготовките се во полн ек

> <
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
ЌЕ СЕ ВООДУШЕВИТЕ: Еве кој ќе суди во новата сезона на Х Фактор!

ЌЕ СЕ ВООДУШЕВИТЕ: Еве кој ќе суди во новата сезона на Х Фактор!

Во втората сезона на ултра популарното шоу Х Фактор, кое сега ќе се гледа во поширокиот регион >>

ТЛЗП: Возбудливо полуфинале, еве кој влезе во финалето!

ТЛЗП: Возбудливо полуфинале, еве кој влезе во финалето!

Сношти се одржа полуфиналната вечер на регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“ >>

Кому „Фламингоси“ му ја посветија песната „Македонка“?

Кому „Фламингоси“ му ја посветија песната „Македонка“?

Групата „Фламингоси“ ја објави песната „Македонка“ како најава за својот нов албум. Музиката ја направија Огњен Амиџиќ и Маринко Маџгаљ, додека за аранжманот беше задолжен Марко Кон. Спотот е сниман на повеќе локации низ Македонија, а Огњен откри кому му е посветена. Македонката која нему му го смени животот и... >>

„Долината на сенките“ промовираат албум

„Долината на сенките“ промовираат албум

Момчињата од хип хоп бендот „Долината на сенките“,го најавуваат својот прв албум >>

Презентација на Скопскиот џез фестивал во Њујорк

Презентација на Скопскиот џез фестивал во Њујорк

Во Њујорк денеска ќе биде претставен Скопскиот џез фестивал >>

„Џун“ со концертна промоција на новиот албум „Indian Summer“

„Џун“ со концертна промоција на новиот албум „Indian Summer“

Бендот „ЏУН“ (JUNE) со концертна промоција го претставува своето второ студиско издание, новиот албум насловен „INDIAN SUMMER“ кој групата го објавува под капата на „Пасворд Продакшн“. Концертната промоција на „INDIAN SUMMER“ ќе се одржи на >>

СОВРШЕН КОНЦЕРТ: Нокаут на иста фреквенција со публиката

СОВРШЕН КОНЦЕРТ: Нокаут на иста фреквенција со публиката

Вчера вечер пред преполната Универзална сала групата „Нокаут“ одржа феноменален акустичен концерт >>

Слика на ѕидот ги збуни фановите на Калиопи?

Слика на ѕидот ги збуни фановите на Калиопи?

Нашата позната пејачка Калиопи во последно време е многу актуелна насекаде низ регионот >>