ммм - македонска музичка мрежа

  • Почнува снимањето на филмот „Ослободување на Скопје“

  • „Дивље јагоде“ промовираа нов албум: Акустична вонвременска рапсодија

  • Видео: Даниел Кајмакоски и Златните славејчиња ќе ве воодушеват

  • Taмара Тодевска ја затемни косата и го покажа мачорот!

  • „Пеперминт“ снимија спот во барок стил!

> <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Утревечер во Скопје: „Дивље јагоде“ го промовираат новиот албум „Биодинамичка љубов“

Утревечер во Скопје: „Дивље јагоде“ го промовираат новиот албум „Биодинамичка љубов“

Пионерите на хард и хеви звукот во Регионот и еден од најпопуларните екс-југословенски рок >>

Музичкиот маратон „Од Вардар до Триглав“ утре и во МКЦ

Музичкиот маратон „Од Вардар до Триглав“ утре и во МКЦ

Кино Шишка, Moonlee Records, Катаман (сите од Словенија) во соработка со МКЦ Скопје го најавуваат музичкиот маратон >>

МАРС 2014: Нина Бадриќ, Бојан Маровиќ и Даниел Кајмакоски специјални гости

МАРС 2014: Нина Бадриќ, Бојан Маровиќ и Даниел Кајмакоски специјални гости

Седмото издание на Македонскиот радиски фестивал МАРС 2014 ќе се одржи на 25 ноември во Универзална сала >>

Декември ќе биде месец во знакот на Каролина!

Декември ќе биде месец во знакот на Каролина!

По десетте концерти Каролина Гочева на 13 декември ќе одржи голем концерт >>

ЗАД КУЛИСИТЕ: Забрзани подготовки на изборот за песна на Евровизија – Скопскиот фестивал!

ЗАД КУЛИСИТЕ: Забрзани подготовки на изборот за песна на Евровизија – Скопскиот фестивал!

Полека се загрева атмосферата пред претстојниот Скопски фестивал >>

Момчиња и девојки подгответе се за аудиција кај Владо Јаневски!

Момчиња и девојки подгответе се за аудиција кај Владо Јаневски!

Сите момчиња и девојки на возраст од 16 до 36 години кои сакаат да бидат дел од новиот спот >>

Каролина блесна во Битола и Охрид

Каролина блесна во Битола и Охрид

Каролина Гочева викендов ги одржа концерти кои беа најавувани уште пролетва >>

Игор Митровиќ го промовираше спотот за „Сега и тука“

Игор Митровиќ го промовираше спотот за „Сега и тука“

Игор Митровиќ го објави спотот за својата песна „Сега и тука“ >>