ммм - македонска музичка мрежа

  • СОВРШЕН КОНЦЕРТ: Нокаут на иста фреквенција со публиката

  • Слика на ѕидот ги збуни фановите на Калиопи?

  • Макфест ги преполови наградите!

  • „Хроматик поинт“ имаат нова песна со „Синтезис“

  • „ТВ Рејџ“ најдобра група, Марко Џамбазовски најдобар гитарист на Рок Фест 2014

> <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Љубојна го распродаде концертот и закажа уште еден

Љубојна го распродаде концертот и закажа уште еден

Предновогодишниот концерт кој етно групата „Љубојна“ го најави за 20 декември во „Универзалната сала“ е комплетно распродаден >>

Роберт и Панки се враќаат на сцената на голема врата

Роберт и Панки се враќаат на сцената на голема врата

По безмалку една година пауза, Куку Леле подготвуваат вистинска музичка инвазија >>

Вечерва стартува Рок фест 2014, влезот е слободен

Вечерва стартува Рок фест 2014, влезот е слободен

Вечерва во МКЦ со почеток во 21 часот стартува Рок фест 2014 >>

Темпера со нова песна, обработка на „Падот на Византија“

Темпера со нова песна, обработка на „Падот на Византија“

Супер групата Темпера пред својот прв голем целовечерен концерт >>

ЛЗП: Зошто Елена Ристеска нема да се појави на сцена во наредната епизода?

ЛЗП: Зошто Елена Ристеска нема да се појави на сцена во наредната епизода?

Елена Ристеска сѐ уште закрепнува од воспалението на гласните жици кое и пречеше во минатата епизода >>

Ајде сите на лизгање!

Ајде сите на лизгање!

Лизгалиштето во состав на СЦ „Борис Трајковски” започна со работа на 18-ти ноември >>

Македонски естрадни момчиња кои „полудеа“ по повисоки жени

Македонски естрадни момчиња кои „полудеа“ по повисоки жени

Панчо и Андреј од ДНК, како и Влатко Лозаноски, по стапките на Том Круз >>

Само убавина и уметност на изложбата на Центар ЕВА

Само убавина и уметност на изложбата на Центар ЕВА

Викендов во Кафе ЛИ, свечено се отвори изложба на фотографии, шминка и ликовни дела >>